Dünyada Bonsai

Bonsai serüvenine attığınız bu ilk adımlarda sizi doğru yönlendirebilmek için ihtiyaç duyacağınız dünyadan güncel bilgi ve haberleri bu sayfada topladık.

9 - 12 Şubat 2019

93. Kokufu Bonsai Fuarı / Tokyo, Japonya

  93. Kokufu Bonsai sanatı 9-12 Şubat'ta Tokyo Metropolitan Sanat Müzesi'nde düzenlendi. Dünyanın en önemli bonsai fuarlarından  biri  olan fuar, yılda iki kez yapılmaktadır.

  Çok eski bir geçmişe sahip olan bu fuar, tarihte ilk defa Norio Kobayashi tarafından 2. Dünya Savaşı sıralarında yapılmıştır. 

  Bu yıl binlerce ziyaretçinin katıldığı fuarda daha az ağaç olmasına rağmen daha fazla içerik mevcuttu. Ayrıca İmparatorluk Bonsai Koleksiyonundan iki özel sergi de fuarda bonsai sevenlere sunuldu.

  Bir sonraki fuar için detaylı bilgiye https://www.japanjourneys.co.uk/package/wbc-japan-bonsai-tour/ adresinden ulaşabilirsiniz.

15 - 18 Kasım 2019

15. Asya - Pasifik Bonsai Fuarı / HCMC, Vietnam

  15.'si düzenlenen Asya - Pasifik Bonsai fuarı bölgenin en büyük ve ilgi çekici Bonsai etkinlikleri arasındadır. Kasım ayında Vietnam'da düzenlenecek olan fuarda, Bonsai sanatına dair birçok farklı boyutlarda ve stillerde ağaçlar sergilenecek. Fuarın bir diğer ilgi çekici yanı da Suiseki sanatı için yapılan hazırlıklar.

  Bonsai sanatının tadını çıkarma, Bonsai ustalarıyla deneyim yaşama, alışveriş yapma, popüler gezi turlarına katılma vb. imkanlar için gidilebilecek önemli fuarlar arasındadır.

  Bölgede konaklamak için bir çok otel mevcuttur. Detaylı bilgi için http://aspac2019.com/home-EN adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gelişmelerden uzak kalmayın, takip edin!

© 2019-2020 Bonsai Seika Tüm hakları saklıdır.