top of page
BONSAİMİ KURTARMAK İSTİYORUM

1. Ağacınızın türünü belirleyin!

Seika Blog'ta ağacınızın yaprak şekline ve dizilimine göre türünü belirleyin. Türünü belirledikten sonra ağacınızın bakımını yine aynı yerden okuyarak bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

2. Acil Çözüm Yolu!

Ağacınız size hediyelik gelen bir türse veya tropikal bir türse, iç mekanda bakmaya çalıştığınızda yapraklarını dökmeye başladıysa bu videoyu izleyerek çözüm bulabilirsiniz.

Ekran Alıntı 2sı.JPG

3. Başarı İhtimalinizi Artırın!

Eğer ki bonsainiz size hediye olarak geldiyse büyük ihtimalle saksısının altı delik değil ve toprak olarak sağlıksız ortam olan torf kullanılmıştır. Burada ağacımızın saksısını altı delik bir saksıyla değiştirmek ve köklerin gelişimine uygun bir toprak kullanmak ağacımızı kurtarmaya yönelik başarı ihtimalimizi artıracaktır.
1. Uygun bir saksı temin edin.
2. Uygun bir toprak temin edin.

Akadamalı Süper Karışım isimli bonsai toprağı tüm türler için uygun olan yüksek kalite bir toprak karışımıdır.

Bu ürünleri temin ettikten sonra aşağıdaki videoyu izleyerek ağacınızın saksı değişimini yapabilirsiniz. Fakat (UYARI) ağacınıza hiç bir şekilde kök budaması yapmayın, toprağını temizlemeye zorlamayın. Temizlemeye çalıştığınız toprak içerideki kökleri de koparacaktır.
Not: Ağacınızı saksıya bağlamak için 1,5 mm Alüminyum Bonsai Teli satın alabilirsiniz.

4. Ağacınızın ihtiyaçlarını karşılayın!

Ağacınızda tekrar büyüme gördükten sonra bu büyümenin devam ederek bonsaimizin sağlığına ve gücüne tam olarak kavuşmasını istiyoruz. Bu sebeple mağazamızdan Nem Tabaklarından temin ederek bonsailerinize ekstradan nemli hava sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda gübrelemeye de başlayarak bu büyümeyi güçlü şekilde devam ettirmeliyiz.
Ağaçlarımızda aynı zamanda Üçlü Bitki Koruma Seti kullanarak da tüm zararlı sinek, bit, böcek ve mantarlara karşı koruma sağlamalıyız.

bottom of page