top of page

Zamanını birlikte belirleyelim

|

Bonsai Seika | Tuzla

Birebir Yüz Yüze Bonsai Eğitimi

Japon bonsai sanatına ilk adımlarımızı yüz yüze uygulamalı eğitimlerle atalım.

Birebir Yüz Yüze Bonsai Eğitimi
Birebir Yüz Yüze Bonsai Eğitimi

Tarih, Saat ve Konum

Zamanını birlikte belirleyelim

Bonsai Seika | Tuzla, Postane, Rauf Orbay Cd. No.172, 34940 Tuzla/İstanbul, Turkey

Organizasyon Hakkında

Seika'da Bonsai Sanatçısı Aykut Erşen birebir eğitimler vermeye devam ediyor. 

 Bonsai Sanatını öğrenmek, anlamak, doğru uygulamak zaman ve emek gerektiriyor. Tüm bu edinimleri sağlamak için verdiğiniz çabalarda doğru bilgiye, tekniğe ulaşmak her zaman kolay olmuyor ve çoğu zaman da yeni başlayanlar, edindikleri tüm bilgileri doğru kabul etme eğiliminde oluyorlar. Üzerinde çalıştığımız nesnelerin canlı ağaçlar olması sebebiyle bu yanlış bilgiler ve uygulamalar ağacımızın büyük zararlar görmesine, hatta ölmesine sebep olabiliyor. Bu sebeple biz, edindiğimiz bilgileri ve tecrübeleri zengin bonsai koleksiyonumuz üzerinden uygulamalı olarak size aktarıyoruz. Hem teorik anlamda dolu dolu bilgiler ediniyor, hem de Bonsai Sanatı Temel Teknikleri dediğimiz:

  • Ağaçların Bonsai Olma Serüveni
  • Saksı Değişimi ve Kök Terbiyesi
  • Budama ve Dal Çoğaltma
  • Telleme ve Stil Çalışması
  • Gübreleme ve Enerji Yönetimi
  • İlaçlama ve Koruma
  • Mevsimsel İşlemler

gibi konularda çalışmalar yapıyoruz. Böylesine derin ve bir o kadar keyifli bir sanatta yüz yüze birebir eğitimler öğrenmenin en etkili ve hızlı yolu! Bu eğitimlerden faydalanan öğrencilerimiz kendi koleksiyonlarına bakım yapıyor, bonsai şekillendiriyor, kendi ağaçlarını bonsai sergilerinde ödül alabilecek düzeye getiriyorlar. 

Bonsai Temel Eğitimi 6 dersten oluşan bir program. Her ders 60-75 dakika arası sürede tamamlanıyor, kaşılıklı müsaitliğimize göre daha da uzayabiliyor. Dersler birbirini tamamlayıcı nitelikte ama birbirinin devamı değil. Dolayısıyla istediğiniz bir konuda özel ders de almak isteyebilirsiniz. Bu 6 dersi tamamladığınızda Bonsai Temel Tekniklerini anlamış ve uygulama yapmaya yetkin seviyede oluyorsunuz. Devam etmek istediğinizde daha ileri seviye dediğimiz konularda çalışmalarımıza devam edebiliriz.

Dersler Bonsai Seika, Tuzla, İstanbul adresinde yüz yüze olarak yapılmakta olup talep edilmesi halinde sizin belirleyeceğiniz lokasyon için de planlama yapılabilir. Ders günleri ve saatlerini birlikte planlıyoruz ve bir günde birden fazla ders yapabilecek şekilde bu planlamayı yapabiliriz. Dersler tamamlandığında elinizde teorik bilgilerin dökümleri olacak. Dersler esnasında üzerinde çalışmak istediğiniz ağaçlarınız olursa, dersin konusuna ve uygulama yapmaya uygun olması durumuna göre onlar üzerinde çalışmalar yapabiliriz.

Sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.

Biletler

  • Birebir Yüz Yüze Bonsai Eğitim

    ₺0,00

Toplam

₺0,00

Bu faaliyeti paylaş

bottom of page