Forum Mesajları

Berke Tuncay
22 May 2022
In Budama, Temizleme ve Telleme
iyi günler, Ficus bitkimin hem büyüklüğünü korumak hem de dallanmayı arttırmak için budama yapmak istiyorum. Bunun için geç mi kaldım?. Geç kaldıysam hangi zamanlarda budama yapılabilir? eğer geç kalmadıysam kaç yaprak bırakacak şekilde budamalıyım? Şunu da eklemek istiyorum saksısını değiştirmeden önce kök yapısı pek iç açıcı değildi eski saksısından kaynaklı ama biraz toparladı gibi. Bu yüzden bu yılda budamayıp seneye daha sağlıklı iken budama yapmak daha mantıklı mı olur? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Budama content media
0
1
9
Berke Tuncay
15 Nis 2022
In Saksı Değişimi, Toprak ve Kök
Herkese merhaba. Ben bu ficusu yaklaşık bir yıl önce köklendirmiştim bugün bir kaç kökünün aşağıdan çıktığını fark ettim. Saksısını değiştirmeli miyim yoksa bir yıl daha beklesin mi? cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Saksı ve Toprak Değişimi content media
0
1
16
Berke Tuncay
09 Ağu 2021
In Hastalıklar ve Zararlılar
Öncelikle herkese merhabalar. Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi yapraklarda sararma ve lekeler var. İnternette araştırdığımda çok işime yarayacak bir bilgi bulamadım(çok sulamadan vb. kaynaklanıyor olabilir yazıyordu ama ben zaten sulamasına dikkat ediyordum.) bugün bonsai market bölümünde gezerken fungusit ilacının üzerindeki yapraklarda da lekeler görünce bir sorayım dedim. Hastalığı Buysa teyit edenlere şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Ficus Ginseng hastalık Konusunda danışma. content media
0
2
91

Berke Tuncay

Diğer Eylemler