Bonsai yapmak, uzun yıllar bonsailerin bakımlarını devam ettirmek yeni başlayanlar için çok kolay eylemler değiller. Seika Ailesi olarak biz, bu uzun ve eğlenceli yolculuğu sizin için en kolay anlaşılır ve uygulanabilir hale getirmek için çabalıyoruz. Böylece doğru ürünlere ulaşıp yeterli yönlendirmelerle siz de kendi bonsailerinizi yetiştirip bu güzel sanatta ağaçlarımızın bu nadide serüvenlerine ortak olabilirsiniz.

Eğitimlerimizi İncelediniz mi?

ezgif-4-419c3a95f6ad.gif

Seika Eğitimlerine katılmak ister misiniz?

Online Eğitimler
Online Kurslar
Birebir Online Eğitim


Yüzyüze Eğitimler
Birebir Yüzyüze Eğitimler
BSGE - Bonsai Seika Grup Eğitimleri

SEIKA LIVE
ile canlı yayın eğitimlerine katılın!

ÇOK YAKINDA

Ücretsiz Kaynaklarımızı biliyor musunuz?

İzleyerek Öğrenelim
YouTube Bonsai Seika
Instagram Bonsai Seika


Okuyarak Öğrenelim
Seika Blog
Seika Forum


Deneyerek Öğrenelim
İhtiyacınız Olan Malzemeler
 

_edited.jpg

1. Bonsailer ve Adaylar

 

İlk defa bonsai veya bonsai yapmak üzere aday alıyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli şey alacağınız ağaç türünün Dış Mekan veya İç Mekan olup olmadığına karar vermek. Bunu öğrenmek için almak istediğiniz ürünlerin açıklama kısmından bakımlarıyla ilgili detayları inceleyebilirsiniz. Ayrıca Ağaçlar sayfasında filtreleme yaparak da dış mekan veya iç mekan olan bonsailere ulaşabilirsiniz.
Alacağınız ağacın sulaması ve konumlandırılması ile ilgili temel bilgiye sahip olduğunuzda ve bunları doğru uyguladığınızda ağacınız ekstra bakıma ihtiyaç duymadan yaşamaya devam edecektir.

Kısaca:
Ardıçlar gibi ibreli türleri tüm gün güneş gören yerde, yaprak dökenleri çok aydınlık gölge yerde konumlandırın.
Tüm bonsailerinizi bol suyla sulayın, ve toprağının biraz kurumasına müsaade edin.
Ağaçlarınıza sürekli müdahale etmeyin, kendi başlarına bırakın. Ağaçlar yavaş yaşayan canlılar, acele ettirdikçe onları strese sokarsınız.
Bilmediğiniz riskli işlemleri denemeyin, bilenlere sorun, araştırın, ona göre uygulayın veya uygulamayın. (Örnek: Uç alımı, stil çalışması, saksı değiştirme, kökleri yıkama, vs.)